מרפאה לייעוץ שיקומי טרום לידתי להורים לעובר בסיכון

המרפאה שנפתחה בבית החולים אלי"ן – מרכז לשיקום ילדים ונוער, תיתן להורים מידע על הבעיה ודרכי הטיפול השיקומי.

בדיקות במהלך ההיריון הפכו להליך שבשגרה, אבל מה עושים שהבדיקות מראות על בעיה, למי פונים? עם מי ניתן להתייעץ ולקבל מידע? מהי בעצם הבעיה ומה יהיה עתידו של הילד?. לרוב החיפוש באינטרנט ייתן תמונה חלקית שיכולה לגרום להורים להרגשת בלבול וחוסר אונים.

המרפאה החדשה הוקמה עבור הורים אלה במטרה להעניק להם את המידע מהגורמים המנוסים ביותר על סמך ניסיון רב שנצבר בבית החולים. היוזמה להקמת המרפאה היא פרי של שיתוף פעולה בין הרב צבי פורת, המתמחה בעניינים שבין הרפואה להלכה להנהלת בית חולים אלי"ן שראתה במרפאה זו יוזמה חשובה.

בית חולים אלי"ן, מטפל זה עשרות שנים בילדים הנולדים עם מחלות גנטיות ומחלות נוספות ובעל ניסיון רב בטיפול בילדים בעלי צרכים שיקומיים. בית החולים שואב עידוד רב מילדים אלו המגיעים לבית החולים ואופטימיים לגבי עתידם ומצבם הרפואי.

מרפאת הייעוץ תעניק ייעוץ להורים אשר התבשרו במהלך ההריון כי העובר נושא מחלה כגון:  ספינה ביפידה, מומי שלד (חסר  עיוות וקיצור גפיים),  חיך שסוע,  מומי לב,  ,מחלות שריר מולדות (sma, נוון שרירים מולד, דושן, בקר וכו') ומחלות גנטיות של מערכת השרירים

פגישת הייעוץ תיערך עם רופא בכיר (דר' מורית בארי – מנכ"ל אלי"ן או דר' אליעזר בארי- סמנכ"ל בית החולים) עובדת סוציאלית והרב צבי פורת זאת לאחר קבלת  האבחון מהרופא המטפל.

פגישת הייעוץ תעניק להורים תמונה בהירה יותר של המצב עימו יתמודדו לאחר  לידת התינוק. במידת הצורך צוות המרפאה ינחה את הורים והצוות המטפל  כיצד לנהוג בעת הלידה על מנת למזער את הסיכון לאם ולעובר. בנוסף יתמקד הייעוץ בהתנהלות חיי היום יום ולאיזה הישגים יוכל להגיע הילד.

המרפאה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם המחלקות הרלוונטיות בבתי חולים שבמידת הצורך מטפלות ומנתחות את הילוד לאחר הלידה. כמו כן המרפאה מפנה לפי הצורך להמשך טיפול אצל הגורמים המתאימים.

מנכ"ל בית החולים אלי"ן, דר' מורית בארי, אומרת כי "במהלך השנים בית החולים פגש הורים אשר לא ידעו כיצד להתמודד עם המצב הרפואי של ילדם, הן מבחינה רפואית והן מבחינה נפשית, אנו מקווים כי מרפאת הייעוץ תקל על ההורים את ההתמודדות עם מצבם ותכין אותם לקראת החיים החדשים."

בית החולים אלי"ן הינו מרכז שיקום ילדים ונוער המוביל בארץ בתחומי אבחון ושיקום ילדים הסובלים ממגוון רב של מוגבלויות גופניות.  בבית החולים פותחה מומחיות רב-תחומית בטיפול שיקומי של ילדים ונוער הסובלים מליקויים מוטוריים, סנסוריים, נשימתיים, תקשורתיים, קוגניטיביים והתנהגותיים, במגמה לשקמם ולהשיבם לחיים בקהילה במהירות האפשרית.

על הכותבת

חלי בילו

חלי בילו

יזמית, בלוגרית, מרצה, חיית רשת, יועצת עסקית לתחום הדיגיטל, אמא ל-3 ילדים מדהימים ובעלת האתר 2bmommy

עכשיו בגנים

כאן תמצאו מידע מקיף ומגוון על חינוך טרום יסודי גם לכם ההורים וגם תוכן מקצועי, עדכני ורלוונטי לגננות, מנהלי/ות גנים ולצוות המקצועי. קריאה שימושית ומהנה!

המייל האדום

נתקלתם בבעיה?

דווחו לנו על: אי סדרים ו/או בעיות ו/או חוסר הגינות ואנחנו בפורטל גן ילדים נשמח לסייע לכם בבדיקה ובטיפול בבעיה*

פרסמנו אצלנו!

יש לכם גן ילדים או עסק שמעניין הורים?

אנחנו הבמה שלכם! צרו עימנו קשר ונציע לכם חבילת פרסום שאי אפשר לסרב לה.

עכשיו בפורומים

שם הפורום

2 שורות על המתאות את הפרום
2 שורות על המתאות את הפרום 

חדש בלוחות

יד 2

הצעות עבודה ושירותים

הצעות עבודה ושירותים