מאפיינים של גן איכותי

האיגוד הארצי למען חינוך בגיל הרך בארצות הברית, מציג את עשרת הסימנים שיסייעו לכם לזהות האם הגן שבו מבקרים ילדיכם הנו גן המעניק יסודות חינוכיים והתפתחותיים איכותיים.
  • הילדים מבלים את מרבית הזמן של המשחק והעבודה עם חומרים/ חפצים ועם ילדים אחרים. הם אינם נודדים ללא מטרה, לא מצפים מהם לשבת בשקט למשך זמנים ארוכים.
  • לילדים יש נגישות למגוון של פעילויות במשך היום, משחקי בניה, אביזרים למשחק הכאלו, ספרים, חומרי יצירה, משחקים דידקטיים ועוד…. לא מצפים מכל הילדים לעשות את אותו הדבר באותו זמן נתון.
  • המחנכים עובדים עם הילדים באופן אינדיבידואלי, בקבוצות קטנות, ועם הקבוצה כולה בזמנים שונים של היום. המחנכים לא מבלים את כל זמנם עם הקבוצה השלמה.
  • חדר הגן מקושט בעבודותיהם המקוריות של הילדים, ציורים, בניות, כתבים שהמציאו הילדים, וסיפורים שהמציאו והכתיבו למחנכים.
  • הילדים לומדים את המספרים והאותיות בהקשר של הפעילויות השוטפות. העולם הטבעי של הצמחים ובעלי החיים והפעילויות המשמעותיות במטבח בזמן לקיחת תפקיד או בזמן הגשת האוכל מהווים בסיס ללמידת המיומנויות.
  • הילדים עובדים על פרויקטים ויש להם מרווח של זמן ממושך (שעה לפחות) לשחק ולחקור, מגישים לילדים מעט מאוד דפי עבודה אם בכלל.
  • לילדים ניתנת הזדמנות לשחק בחצר הגן כל יום. המשחק באוויר הפתוח אף פעם אינו מהווה הקרבה למען פעילויות חינוכיות.
  • המחנכים קוראים ספרים לילדים באופן אינדיבידואלי, או בקבוצות קטנות במשך כל היום ולא רק בזמן מפגש.
  • תוכנית העבודה מותאמת למתקדמים בדיוק כמו לבעלי הצרכים המיוחדים. המחנכים מודעים להבדלים הקיימים בין הילדים ולעובדה שילדים אינם לומדים את אותם הדברים באותו זמן ובאותו אופן.
  • ההורים והילדים נראים כחזית חינוכית אחת מגובשת. ההורים נראים בטוחים בשולחם את הילדים לגן, הילדים נראים שמחים, אינם בוכים באופן קבוע ואינם מתלוננים על הרגשה לא טובה.

 

מקור: NAEYC: National Association for the Education of Young Children תרגום חופשי- עידית צולמן- מכללת לוינסקי לחינוך, ראש התכנית להכשרת גננן/ת בגן פרטי  ומנחה חינוכית לגיל הרך http://www.naeyc.org/resources/eyly/1996/01.htm

על הכותבת

חלי בילו

חלי בילו

יזמית, בלוגרית, מרצה, חיית רשת, יועצת עסקית לתחום הדיגיטל, אמא ל-3 ילדים מדהימים ובעלת האתר 2bmommy

עכשיו בגנים

כאן תמצאו מידע מקיף ומגוון על חינוך טרום יסודי גם לכם ההורים וגם תוכן מקצועי, עדכני ורלוונטי לגננות, מנהלי/ות גנים ולצוות המקצועי. קריאה שימושית ומהנה!

המייל האדום

נתקלתם בבעיה?

דווחו לנו על: אי סדרים ו/או בעיות ו/או חוסר הגינות ואנחנו בפורטל גן ילדים נשמח לסייע לכם בבדיקה ובטיפול בבעיה*

פרסמנו אצלנו!

יש לכם גן ילדים או עסק שמעניין הורים?

אנחנו הבמה שלכם! צרו עימנו קשר ונציע לכם חבילת פרסום שאי אפשר לסרב לה.

עכשיו בפורומים

שם הפורום

2 שורות על המתאות את הפרום
2 שורות על המתאות את הפרום 

חדש בלוחות

יד 2

הצעות עבודה ושירותים

הצעות עבודה ושירותים